تبلیغات
معماران کاشان - طراحی یک برج 1050 متری در سواحل دریای خزر+عکس
جزایر مصنوعی  شامل 150 مدرسه ، 60 بیمارستان، مراکز خرید، دانشگاه ها و  پیست های مسابقات اتومبیل رانی فرمول 1 خواهند بود تا شهری با امکانات کامل مستقر شود.

...

ساخت این پروژه بزرگ در حالی در دستور کار آذربایجان قرار گرفته که چندی پیش انتشار خبر مشابهی در مورد ساخت جزیره مصنوعی در سواحل دریای خزر در کشور ترکمنستان اعتراض دوست داران محیط زیست را به دنبال داشت. نکته جالب توجه درباره این پروژه آن است که این پروژه "جزیره خزر" نام دارد!


ساخت جزیره مصنوعی توسط ترکمنستان در دریای خزر کارشناسان محیط زیست را نگران کرده است. به عقیده آنها ساخت این جزیره ها می تواند صدمات جبران ناپذیری به اکوسیستم دریایی این منطقه وارد کند. بر هم خوردن رسوبات چند هزار ساله بستر دریا و فاضلاب این جزیره فقط بخشی از این نگرانی‌ هاست. 

جزیره‌ مصنوعی خزر بخشی از طرح گردشگری 5 میلیارد دلاری " آوازه " در ترکمنستان است. این کشور قصد دارد با این طرح جهانگردان را به سواحل خود جذب کند. فعالان زیست محیطی می‌ گویند که ساخت این جزیره دریا را آلوده خواهد کرد ...


ممنون از اینکه مطالب رو خوندید...


هدف اصلی من از گذاشتن این پست این نبود که یک بنای بلند قامت رو معرفی کنم و خلاص!
از این پس قصد دارم پست هایی که توسط من در وبلاگ گذاشته میشه به یک درد یا یک سؤال بزرگ یا یک مشکل پاسخ بده و ذهن معماران آینده و شهروندان امروز ما رو به خودش مشغول کنه...

به نظر شما آیا ساخت یک همچین جزایر و برج های بلندی پیشرفته؟
به نظر شما هرچه برج طراحی شده بلند تر باشه بهتر بودن طرح رو میرسونه؟
چی شده که الان اکثر کشورها به فکر برج ساختن افتادن و اونهم بلندتر از بقیه؟
آیا الان کشور ما از آذربایجان یا ترکمنستان از لحاظ برج سازی عقب تره؟
و اینکه
اگر ایران در ساحل خلیج فارس این کار رو انجام بده خوبه یا نه؟


منتظر نظراتتون هستیم..  • دانلود فیلم